Pierwszy numer Stron postanowiliśmy poświęcić środowisku, powierzając koncepcję i produkcję Michałowi Łuczakowi. "Moją ambicją jest przestać być bezradnym wobec obecnej, eskalującej sytuacji w Polsce" - deklaruje. W pierwszym numerze Stron Jacek Karczewski pisze o wielkiej masakrze ptaków przez ludzi, Marta Sapała o uldze, której nasz klimat tak dramatycznie potrzebuje, a która - jak wierzy - jest w naszym zasięgu, a Aneta Prymaka-Oniszk opisuje środowisko, które tworzymy na co dzień, mówiąc i pisząc. Filip Springer przygląda się warstwom geologicznym ukrytym pod Suwalskim Parkiem Krajobrazowym, Olga Gitkiewicz spaceruje po mieście, a Michał Książek pisze do nas z samego serca Obozu dla Puszczy Białowieskiej. Tosia Piechota, siedmioletnia dziewczynka, debiutuje w Stronach grafiką z sową. W numerze pojawił się również Jacek Frąś, którego komiks zamyka pierwszy numer. Zinowi towarzyszyły billboardy w przestrzeni miejskiej z pracami artystów wizualnych: Diany Lelonek, Joanny Rajkowskiej, Michała Frydrycha i Andrzeja Tobisa.
Hasłem przewodnim drugiego numeru Stron był OBCY. W otwierającym numer tekście Wiesław Łukaszewski przedstawia mechanizmy, które zmuszają nas do dzielenia świata na my i oni. Magdalena Kicińska pisze o tym, czy kosmici mają dziś płeć. Może jest kobietą? Aleksandra Lipczak opowiada historię Khalila, który grał kiedyś w koszykówkę na jednym z krakowskich boisk. Polski student zapytał go całkiem poważnie: "Czy to prawda, że Afgańczycy noszą bomby w plecakach?". Dodatkowo kolektyw Sputnik Photos zaprosił do współpracy Honoratę Martin, Wojtka Kucharczyka, Marcina Polaka, Witka Orskiego, Wolfganga Tillmansa i zespół Democracy Ilustrowana.
Trzeci numer Stron poświęciliśmy tematowi prawdy i postprawdy. Odpowiedzialna za ten numer Agnieszka Rayss zaprosiła do współpracy filozofa Krzysztofa Posłajkę. Jego tekst przedstawia nam zarówno historyczne, jak i bardzo współczesne koncepcje prawdy. W trzecim numerze zina debiutuje Michał Łuczak, członek kolektywu Sputnik Photos, który w swoim artykule szuka odpowiedzi na pytanie, czy fotografia mówi nam prawdę. Olga Gitkiewicz w swoim tekście przywołuje najbardziej spektakularne mistyfikacje - zarówno artystyczne, jak i naukowe.
Projektowi Strony/Pages stworzonemu przez Sputnik Photos towarzyszy strona internetowa, do której odwiedzenia zachęcamy: